Kaszubska Zorza - Nagłówek

Obozy jeździeckie

Wakacyjny obóz jeździecki

Kochasz konie? Nie wyobrażasz sobie świata bez nich?

Stajnia i las to Twoje środowisko naturalne? Kaszubska Zorza proponuje obóz jeździecki stworzony z myślą właśnie o właśnie o Tobie i dla Ciebie.

Wakacyjne obozy jeździeckie w Zorzy to świetna propozycja zarówno dla jeźdźców profesjonalistów jak i amatorów pragnących bezpiecznie i fachowo wkroczyć w świat koni.

Zajęcia jeździeckie

Szkolenie na doskonale przygotowanych koniach prowadzą kompetentni i pełni pasji instruktorzy dla których priorytetami są profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Nasz ośrodek szkoleniowy posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego i akredytację Pomorskiego Związku Jeździeckiego. Dysponujemy nowoczesną infrastrukturą jeździecką. Szkolimy na trzech placach o podłożu kwarcowym z fizeliną a także pełnowymiarowej krytej ujeżdżalni. Położenie w otulinie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego daje nam możliwość organizowania konnych i pieszych spacerów w terenie. Uczestnicy obozu pozostają pod opieką instruktora od rozpoczęcia przygotowywania konia do jazdy aż po bezpieczne odprowadzenie wierzchowca do stajni po jej zakończeniu, w razie potrzeby kadra pomaga przy siodłaniu i rozsiodłaniu koni. Chętni zgłaszają się i mają możliwość karmienia koni, wypuszczania ich na wybiegi, opiekowania się przydzielonymi końmi w stajni.

Konie

W naszej stajni czekają na Ciebie duże konie i kucyki u różnych temperamentach i umiejętnościach w liczbie około pięćdziesięciu. Znajdziesz tu zarówno konie sportowe z udokumentowaną karierą w skokach, ujeżdżeniu czy wkkw jak i słodkie kucyki służące do nauki stawiania pierwszych kroków w siodle. Konie na których będziesz się szkolić mają ściśle określony limit pracy, którego nigdy nie przekraczamy - to gwarantuje Ci zrelaksowanego i chętnego do pracy czterokopytnego towarzysza jeździeckiej przygody. Bez względu na to na jakim etapie nauki jesteś w Zorzy znajdziesz konia odpowiedniego do swojego poziomu.

Trenerzy i instruktorzy

Trenerzy i instruktorzy to doświadczone, odpowiedzialne i pełne pasji osoby posiadające własne sportowe kariery jeździecką w skokach, ujeżdżeniu i wkkw ze startami w Mistrzostwach Polski włącznie.

Wysokie kwalifikacje naszej kadry potwierdzają licencje szkoleniowe Polskiego Związku Jeździeckiego – podczas wakacyjnych obozów jeździeckich w Kaszubskiej Zorzy szkoli trzech Instruktorów Sportu PZJ i dwóch Instruktorów Szkolenia Podstawowego PZJ.

Zajęcia pozajeździeckie

Staramy się tak przygotować ofertę zajęć pozajeździeckich aby każdy każdego dnia znalazł tu coś dla siebie. Proponujemy: ogniska, dyskoteki, wyjścia nad jezioro na kąpielisko z ratownikiem, zajęcia strzeleckie z wykwalifikowanymi trenerami, spacery do lasu, sesje zdjęciowe, w razie niepogody gry planszowe czy zajęcia na sali gimnastycznej.

Program zajęć pozajeździeckich budujemy przy Twoim współudziale i naszą dobrą tradycją jest Twój dobrowolny udział w nich. Jeśli zamiast wyjścia nad jezioro wolisz poczytać książkę, czy lepiej przygotować się do egzaminu na odznakę jeździecką to nikt nie będzie Ci w tym przeszkadzał – obóz to przede wszystkim aktywny i świadomy wypoczynek.

Majówka w Kaszubskiej Zorzy

Weekend majowy w Kaszubskiej Zorzy to idealna okazja, aby odpocząć w otoczeniu kaszubskich lasów i jezior. To ten czas w roku kiedy możecie zwolnić,  naładować akumulatory  spędzić czas w naturze, z końmi oraz atrakcjami jakie dla Was przygotowaliśmy. Kaszubska Zorza stwarza wiele możliwości na aktywny wypoczynek konny, pieszy a także rowerowy.

Zapewniamy pyszne domowe jedzenie! Bogaty program! Brak nudy cały dzień!

Obóz zakończony egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką.