Kaszubska Zorza - Nagłówek

Sportowy Obóz Jeździecki

Cztery godziny szkolenia dziennie: 

 • dwie godziny szkolenia praktycznego w siodle
 • godzina szkolenia teoretycznego
 • godzina szkolenia z zakresu pielęgnacji i obsługi koni

Posiadasz brązową odznakę jeździecką lub umiejętności na jej poziomie i chces się dalej rozwijać? W zależności od tego jaką dyscyplinę wybrałeś pomożemy Ci odnaleźc się w świecie profesjonalnego jeździectwa.

W dyscyplinie ujeżdżenia przygotujemy Cię do zdobycia trzeciej klasy sportowej, będziemy doskonalić dosiad, prawidlowe użycie pomocy, nauczymy Cię chodów bocznych, kontrgalopów, pólpiruetów, cofania i wielu, wielu innych elementów tworzących prawidłową podstawę do wspięcia się na wyżyny jeździeckiej sztuki jaką są ciągi piafy, pasaże i zmiany co jedno tempo.

W dyscyplinie skoków nauczymy Cię:

 • jak kontrolować konia w parkurze,
 • jak pokonywać parkur w prawidłowym, dostosowanym do klasy konkursu rytmie i tempie,
 • jak galopować w ustawieniu i zgięciu odpowiadającym wymaganiom toru przeszkód,
 • niuansów jazdy w dystansie,
 • prawidłowego pokonywania przeszkód, zarówno pojedynczych jak i w liniach i szeregach

W dyscyplinie wkkw nauczymy Cię:

 • jak kontrolować konia w terenie,parkurze i na krosie,
 • jak pokonywać przeszkody parkurowe i stałe w prawidłowym, dostosowanym do klasy konkursu dosiadzie, rytmie i tempie,
 • jak galopować w  ustawieniu i zgięciu odpowiadającym wymaganiom toru przeszkód,
 • niuansów jazdy w dystansie,
 • prawidłowego pokonywania przeszkód parkurowych, stałych i terenowych.

Podczas wykładów poznasz historię konia i jeździectwa, instruktorzy przybliżą Ci teorię sportu anatomię konia , mechanikę i motorykę ruchu konia a także psychologiczne aspekty treningu sportowego jeźdźców i koni

Na zakończenie obozu będziesz mogla wziąc udział w wybranych zawodach skokowych lub ujeżdżeniowych.

Terminy i cennik

W przygotowaniu oferta na rok 2023.

Faq

 1. Zadzwonić do kierownika obozu (tel. 788 341 458) i upewnić się, czy na wybranym przez turnusie są jeszcze wolne miejsca.
 2. Wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (poniżej). W ciągu 2 dni zadzwoni kierownik obozu z potwierdzeniem danych. Otrzymają Państwo także nr konta do wpłacenia zadatku – 400 zł/ obóz sylwestrowy, zimowy, majowy/, – 700 zł / obóz letni/ .
 3. W ciągu 14 dni od otrzymania maila z nr konta prosimy wpłacić zadatek. Wpłata zadatku jest równoznaczna z dokonaniem rezerwacji.

Dziecko przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 12:00 a 13:00. Obóz rozpoczynamy dwudaniowym obiadem i podwieczorkiem. W tym dniu dzieci otrzymają także ciepłą kolację, nie ma więc powodu do wyposażenia dzieci w artykuły żywnościowe „na zapas”. W związku z tym, że zajęcia szkoleniowe zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 17:00 prosimy o terminowy przyjazd.

Bardzo prosimy o nieprzekraczanie godziny 16:00, gdyż pierwszego dnia odbywają się bardzo istotne zajęcia.

 1. Ubiór zapewniający swobodne poruszanie się w lesie + strój sportowy (bardzo ważne buty typu "traper")
 2. Legitymacja szkolna
 3. Kurtka nieprzemakalna, kalosze
 4. Strój kąpielowy(obozy letnie), czapka chroniąca przed słońcem, 2 ręczniki kąpielowe
 5. Płyn/spray/maść przeciw komarom
 6. Latarka
 1. Śpiwór,
 2. Bielizna pościelowa
 3. Zapasy jedzenia, słodyczy
 4. Czajnik, garnki, sztućce itp.
 1. Listownie na adres Ośrodka
 2. Telefonicznie, w wyznaczonych godzinach
 3. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez wychowawcę lub kierownika obozu

Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników obozu.

Jest rzeczą oczywistą, że o wszelkich problemach i niedogodnościach dziecko w pierwszej kolejności poinformuje rodziców, jeśli taki fakt się zdarzy, prosimy o jak najszybszy kontakt z kierownikiem obozu. Posiadamy 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy wszystkie problemy taktownie i dyskretnie rozwiązać. Pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji.

Problem zgłoszony odpowiednio wcześnie jest zawsze do rozwiązania.

Obóz trwa tylko 10 dni, a program jest bardzo napięty, dlatego odwiedziny absolutnie nie są konieczne.

W wypadku dzieci młodszych odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wystąpienia dużego nasilenia naturalnej tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u dziecka duży dyskomfort.

Wszystkie potrzeby dziecka są zapewnione przez Ośrodek, niemniej jednak w czasie wycieczek dzieci przechodzą koło sklepów, budek z lodami. Kwota ok. 100zł jest całkowicie wystarczająca jeśli chodzi o kieszonkowe na czas trwania obozu.

Gdyby jednak dziecku skończyły się pieniądze w czasie obozu prosimy o telefon do kierownika, który wyposaży je w ustaloną z Państwem kwotę.

Ostatniego dnia obozu odbywają się normalne zajęcia szkoleniowe. Prosimy więc odbierać dzieci między godziną 15:00 a 17:00. Dzieci będą po dwudaniowym obiedzie.

Tylko i wyłącznie prosimy o kontakt telefoniczny z kierownikiem Ośrodka. Pod żadnym pozorem prosimy się nie spieszyć, najważniejsze to bezpiecznie dojechać. Dzieci będą pod opieką i na pewno nie będą głodne.

Formularz zgłoszeniowy