Kaszubska Zorza - Nagłówek

Obozy paralotniarskie

Dziesięciodniowy obóz paralotniarski jest propozycją spędzenia czasu wolnego dla młodych ambitnych ludzi ceniących sobie przestrzeń, stały dopływ adrenaliny i niczym nieskrępowane poczucie wolności.

KADRA, SPRZĘT, LOTNISKO

Wychowawcy na obozie to młodzi pełni pasji odpowiedzialni ludzie posiadający odpowiednie potwierdzone dokumentami kompetencje. Profesjonalny zespół prowadzący zajęcia szkoleniowe z paralotniarstwa składa się z doświadczonych pilotów i instruktorów paralotniowych działających głównie w Trójmieście ale także w innych częściach Polski. Piloci instruktorzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia, wpisy do licencji oraz ubezpieczenia a sprzęt na którym szkolimy to najnowsze konstrukcyjnie paralotnie szkolne szwajcarskiej marki Advance Alpha 6. Cały sprzęt, który używamy posiada wszelkie możliwe certyfikaty i ubezpieczenia. Sprzęt jest wymieniany co sezon na nowy.

Latamy na lotnisku w Borsku i właśnie tu głównie prowadzone szkolenia. Olbrzymi teren prawie 250 hektarów bez przeszkód terenowych pozwala na bezstresowe i bezpieczne loty szkolne.

SZKOLENIE DO LICENCJI PILOTA PARALOTNI

Polskie przepisy wymagają aby szkolenie składało się z dwóch etapów, warunkiem przystąpienia do etapu drugiego jest ukończenie etapu pierwszego. W zależności od posiadanych umiejętności obozowicze podczas turnusu realizują etap I lub etap II.

Etap I tzw loty niskie polega na nauce stawiania i panowania nad paralotnią, nauce startów i lądowań, pierwszych bardzo niskich lotach na wysokości 2 – 5 metrów aby nauczyć się startów i lądowań a następnie 20 lotów wyższych na na wysokość 50-150m aby utrwalić starty i lądowania, nauczyć się skrętów oraz lądowania w wyznaczonym obszarze 100x100m.

Obowiązkowym elementem szkolenia są zajęcia teoretyczne z budowy paralotni, prawa lotniczego, podstaw meteorologii oraz fizyki lotu itp. Pierwsze kroki obozowicze stawiają podczas lotu tandemowego z instruktorem na wysokości 500-700m.

Etap II tzw loty wysokie polega na wykonaniu 10 lotów wysokich powyżej 200m. I utrwaleniu sobie wszystkich zasad etapu I. Lot wysoki jest czasowo długi i pozwala na powtarzalność ćwiczeń podczas jednego oderwania się od ziemi. Lądowanie odbywa się na wyznaczonym obszarze 60x60. Podczas etapu II odbywają się zajęcia teoretyczne będące kontynuacja i rozwinięciem zajęć z etapu I.

Po ukończeniu etapu II uczestnicy obozu otrzymują komplet dokumentów, który pozwoli im na podeście do egzaminu na licencję pilota paralotni.

CZAS WOLNY

Staramy się tak przygotować ofertę zajęć aby każdy każdego dnia znalazł tu coś dla siebie. Proponujemy: ogniska, dyskoteki, wyjścia nad jezioro na kąpielisko z ratownikiem, zajęcia strzeleckie z wykwalifikowanymi trenerami, spacery do lasu, sesje zdjęciowe, w razie niepogody gry planszowe czy zajęcia na sali gimnastycznej.

Program zajęć budujemy przy Twoim współudziale i naszą dobrą tradycją jest Twój dobrowolny udział w nich. Jeśli zamiast wyjścia nad jezioro wolisz poczytać książkę, czy lepiej przygotować się do egzaminu na odznakę jeździecką to nikt nie będzie Ci w tym przeszkadzał – obóz to przede wszystkim aktywny i świadomy wypoczynek.

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

Zapewniamy noclegi w pokojach dwu-i więcejoosobowych, które wyposażone są w węzły sanitarne. Oferujemy pyszne i zdrowe domowe wyżywienie – cztery posiłki dziennie.

Dla wegetarian ustalane jest osobne menu.

UBEZPIECZENIE I OPIEKA LEKARSKA

Organizowany przez nas obóz konny uwzględnia ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie PZU S.A. Świadczeniem objęci są wszyscy uczestnicy obozu. W sytuacjach choroby czy złej kondycji fizycznej uczestnicy obozu mają zapewnioną 24h opiekę lekarską.

Terminy i cennik

  • W przygotowaniu oferta na rok 2023.

Faq

  1. Zadzwonić do kierownika obozu (tel. 788 341 458) i upewnić się, czy na wybranym przez turnusie są jeszcze wolne miejsca.
  2. Wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (poniżej). W ciągu 2 dni zadzwoni kierownik obozu z potwierdzeniem danych. Otrzymają Państwo także nr konta do wpłacenia zadatku – 400 zł/ obóz sylwestrowy, zimowy, majowy/, – 700 zł / obóz letni/ .
  3. W ciągu 14 dni od otrzymania maila z nr konta prosimy wpłacić zadatek. Wpłata zadatku jest równoznaczna z dokonaniem rezerwacji.

Dziecko przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 12:00 a 13:00. Obóz rozpoczynamy dwudaniowym obiadem i podwieczorkiem. W tym dniu dzieci otrzymają także ciepłą kolację, nie ma więc powodu do wyposażenia dzieci w artykuły żywnościowe „na zapas”. W związku z tym, że zajęcia szkoleniowe zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 17:00 prosimy o terminowy przyjazd.

Bardzo prosimy o nieprzekraczanie godziny 16:00, gdyż pierwszego dnia odbywają się bardzo istotne zajęcia.

  1. Ubiór zapewniający swobodne poruszanie się w lesie + strój sportowy (bardzo ważne buty typu "traper")
  2. Legitymacja szkolna
  3. Kurtka nieprzemakalna, kalosze
  4. Strój kąpielowy(obozy letnie), czapka chroniąca przed słońcem, 2 ręczniki kąpielowe
  5. Płyn/spray/maść przeciw komarom
  6. Latarka
  1. Śpiwór,
  2. Bielizna pościelowa
  3. Zapasy jedzenia, słodyczy
  4. Czajnik, garnki, sztućce itp.
  1. Listownie na adres Ośrodka
  2. Telefonicznie, w wyznaczonych godzinach
  3. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez wychowawcę lub kierownika obozu

Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników obozu.

Jest rzeczą oczywistą, że o wszelkich problemach i niedogodnościach dziecko w pierwszej kolejności poinformuje rodziców, jeśli taki fakt się zdarzy, prosimy o jak najszybszy kontakt z kierownikiem obozu. Posiadamy 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy wszystkie problemy taktownie i dyskretnie rozwiązać. Pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji.

Problem zgłoszony odpowiednio wcześnie jest zawsze do rozwiązania.

Obóz trwa tylko 10 dni, a program jest bardzo napięty, dlatego odwiedziny absolutnie nie są konieczne.

W wypadku dzieci młodszych odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wystąpienia dużego nasilenia naturalnej tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u dziecka duży dyskomfort.

Wszystkie potrzeby dziecka są zapewnione przez Ośrodek, niemniej jednak w czasie wycieczek dzieci przechodzą koło sklepów, budek z lodami. Kwota ok. 100zł jest całkowicie wystarczająca jeśli chodzi o kieszonkowe na czas trwania obozu.

Gdyby jednak dziecku skończyły się pieniądze w czasie obozu prosimy o telefon do kierownika, który wyposaży je w ustaloną z Państwem kwotę.

Ostatniego dnia obozu odbywają się normalne zajęcia szkoleniowe. Prosimy więc odbierać dzieci między godziną 15:00 a 17:00. Dzieci będą po dwudaniowym obiedzie.

Tylko i wyłącznie prosimy o kontakt telefoniczny z kierownikiem Ośrodka. Pod żadnym pozorem prosimy się nie spieszyć, najważniejsze to bezpiecznie dojechać. Dzieci będą pod opieką i na pewno nie będą głodne.

Formularz zgłoszeniowy