Kaszubska Zorza - Nagłówek

Rekreacyjny Obóz Jeździecki

Trzy godziny szkolenia dziennie: 

 • godzina szkolenia praktycznego w siodle
 • godzina szkolenia teoretycznego
 • godzina pielęgnacji koni

Jeździec początkujący na obozie rekreacyjnym

Stawiasz pierwsze kroki w siodle? Nie umiesz jeździć, kiełznać, siodłać? Nie martw się, nasi instruktorzy krok po kroku wprowadzą Cię w magiczny świat koni, nauczą Cię jak o nie dbać i jak się z nimi zaprzyjaźnić.

Podczas praktycznych zajęć w siodle nauczysz się poruczać we wszystkich chodach – stępie, kłusie i galopie, poznasz różnice między kłusem ćwiczebnym i anglezowanym, posiądziesz umiejętność ruszania, skręcania, zatrzymywania, prawidłowych przejść i półparady, jeśli będziesz mieć ochotę i umiejętności to obóz zakończysz przejażdżką w terenie.

W czasie zajęć teoretycznych poznasz budowę konia i rzędu jeździeckiego, zapoznasz się z terminologią jeździecką, przyswoisz sobie wiedzę z zakresu końskich przyzwyczajeń chorób i modeli zachowań.

Zajęcia pielęgnacyjne nauczą Cię prawidłowo opiekować się i dbać o najwspanialszego towarzysza człowieka – konia.

Konie na których będziesz jeździć będące w ciągłym treningu są świetnie wyszkolone, spokojne i przyjazne, jednym z nich, wybranym przez siebie będziesz mógł się opiekować przez cały obóz.

Nasi instruktorzy na wszystkich etapach szkolenia będą kładli nacisk na bezpieczne, bezstresowe i przyjazne podzielenie się z Tobą wiedzą którą sami wchłaniali całe życie.

Jeździec zaawansowany na obozie rekreacyjnym

Umiesz już kłusować i galopować i zastanawiasz się jak dalej rozwijać swoją pasję ? Pomożemy Ci w tym, przy pomocy naszych doświadczonych instruktorów będziesz mógł określić dyscypliny jeździeckie do których masz predyspozycje, zastanowimy się wspólnie czy jesteś już na etapie zdawania odznak jeździeckich, czy może wyższym, wprowadzimy Cię w świat zaawansowanego, nowoczesnego jeździectwa, będziesz mógł doskonalić swój dosiad oraz prawidłowe użycie pomocy, zapoznasz się z elementami ujeżdżenia i skoków. Zapewniamy szkolenie w grupie na twoim poziomie, maksymalnie czteroosobowej, na doskonale przygotowanych, wypoczętych koniach rekreacyjnych i sportowych. Twoim szkoleniowcem prowadzącym będzie doświadczony instruktor sportu Polskiego Związku Jeździeckiego, który odpowie na wszystkie twoje pytania i wątpliwości i pomoże stworzyć dalszy modelowy program twojej kariery jeździeckiej.

Terminy i cennik

 • 24 czerwca - 30 czerwca - wszystkie miejsca zarezerwowane
 • 3 lipca 9 lipca - wszystkie miejsca zarezerwowane
 • 12 lipca - 18 lipca - wszystkie miejsca zarezerwowane
 • 21 lipca - 27 lipca
 • 30 lipca - 5 sierpnia
 • 8 sierpnia - 14 sierpnia
 • 17 sierpnia - 23 sierpnia
 • 25 sierpnia - 31 sierpnia

Cena turnusu 1 750 1 399 zł (w cenie mieści się cały program, brak jakichkolwiek dopłat!)

Faq

 1. Zadzwonić do kierownika obozu (tel. 601 84 71 39) i upewnić się, czy na wybranym przez turnusie są jeszcze wolne miejsca.
 2. Wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (poniżej). W ciągu 2 dni zadzwoni kierownik obozu z potwierdzeniem danych. Otrzymają Państwo także nr konta do wpłacenia zadatku – 400 zł/ obóz sylwestrowy, zimowy, majowy/, – 700 zł / obóz letni/ .
 3. W ciągu 14 dni od otrzymania maila z nr konta prosimy wpłacić zadatek. Wpłata zadatku jest równoznaczna z dokonaniem rezerwacji.

Dziecko przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 15:00 a 16:00. Obóz rozpoczynamy podwieczorkiem (ciasto+herbata). W tym dniu dzieci otrzymają także ciepłą kolację, nie ma więc powodu do wyposażenia dzieci w artykuły żywnościowe „na zapas”. W związku z tym, że zajęcia szkoleniowe zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 17:00 prosimy o terminowy przyjazd.

Bardzo prosimy o nieprzekraczanie godziny 16:00, gdyż pierwszego dnia odbywają się bardzo istotne zajęcia.

 1. Ubiór zapewniający swobodne poruszanie się w lesie + strój sportowy (bardzo ważne buty typu "traper")
 2. Legitymacja szkolna
 3. Kurtka nieprzemakalna, kalosze
 4. Strój kąpielowy(obozy letnie), czapka chroniąca przed słońcem, 2 ręczniki kąpielowe
 5. Płyn/spray/maść przeciw komarom
 6. Latarka
 1. Śpiwór,
 2. Bielizna pościelowa
 3. Zapasy jedzenia, słodyczy
 4. Czajnik, garnki, sztućce itp.
 1. Listownie na adres Ośrodka
 2. Telefonicznie, w wyznaczonych godzinach
 3. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez wychowawcę lub kierownika obozu

Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników obozu.

Jest rzeczą oczywistą, że o wszelkich problemach i niedogodnościach dziecko w pierwszej kolejności poinformuje rodziców, jeśli taki fakt się zdarzy, prosimy o jak najszybszy kontakt z kierownikiem obozu. Posiadamy 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy wszystkie problemy taktownie i dyskretnie rozwiązać. Pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji.

Problem zgłoszony odpowiednio wcześnie jest zawsze do rozwiązania.

Obóz trwa tylko 10 dni, a program jest bardzo napięty, dlatego odwiedziny absolutnie nie są konieczne.

W wypadku dzieci młodszych odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wystąpienia dużego nasilenia naturalnej tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u dziecka duży dyskomfort.

Wszystkie potrzeby dziecka są zapewnione przez Ośrodek, niemniej jednak w czasie wycieczek dzieci przechodzą koło sklepów, budek z lodami. Kwota ok. 100zł jest całkowicie wystarczająca jeśli chodzi o kieszonkowe na czas trwania obozu.

Gdyby jednak dziecku skończyły się pieniądze w czasie obozu prosimy o telefon do kierownika, który wyposaży je w ustaloną z Państwem kwotę.

Ostatniego dnia obozu odbywają się normalne zajęcia szkoleniowe do południa. Prosimy więc odbierać dzieci między godziną 11:00 a 12:00. Dzieci na drogę zostaną wyposażone w drugie śniadanie.

Tylko i wyłącznie prosimy o kontakt telefoniczny z kierownikiem Ośrodka. Pod żadnym pozorem prosimy się nie spieszyć, najważniejsze to bezpiecznie dojechać. Dzieci będą pod opieką i na pewno nie będą głodne.

Formularz zgłoszeniowy